زیارت کربلا و مشهد
پخش زنده حرم
آمار بازدید

امروز : شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

ایرج فتحی جلفا

پنجشنبه دهم فروردین ۹۶ طی روال گذشته و در اولین دیدار از پیشکسوتان و نامداران اردبیل در سال نو ، اعضاء مجمع مهندسان خیّر استان به دیدار استاد اصغر جاوید پدر سینمای اردبیل و پیشکسوت عرصه هنر در محل دفتر این هنرمند مردمی حضور یافتند. در این دیدار صمیمانه ابتدا آقای مهندس ایرج فتحی جلفا مدیر عامل این مجمع به شرح کاملی از فعالیتها و عملکردهای اجرایی و فرهنگی مجمع پرداخته و استاد اصغر جاوید را افتخاری برای شهر تاریخی اردبیل دانسته و خاطر نشان کرد: بدون شک استاد جاوید یکی از مفاخر ارزشمند کشور و منطقه آذربایجان بوده و با تولید آثار فاخر در عرصه فرهنگی، مذهبی و … توانسته دین خود به این فرهنگ و مذهب شیعه ادا نماید. در ادامه این دیدار استاد اصغر جاوید ضمن عرض خوش آمد گویی به حاضرین، به ارائه گفتگویی پیرامون زندگینامه و سوابق هنری خود پرداخته و به دغدغه های اساسی خود در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرده و از اینکه مهندسین نوع دوست مجمع در اینگونه حرکتهای قابل تحسین فرهنگی و اجتماعی فعالیت می نمایند تشکر و قدر دانی نمودند.

استاد اصغرجاوید، پدرسینمای اردبیل

استاد اصغرجاوید، پدرسینمای اردبیل

استاداصغر جاوید هنرمندی است با دنیای وسیع و حالا در تنهایی عمیق و خاص خود به زندگی پر معنا و سخت خود ادامه می دهد. اصغر جاوید زندگی خود را فدای عشق به سینما کرده است. شاگردان زیادی را برای سینما و اندیشه انسانی تربیت کرده است. یکی از بزرگترین رویای اصغر جاوید ساخت فیلم سینمایی ” گذرگاه ساوالان” است ‌که سال‌ها پیش آن را نوشته و برای تولید آن تلاش می کند. اما به دلایل مختلفی این پروژه به تولید نرسیده است و به رویای اصغر جاوید تبدیل شده است اما اصغر جاوید همچنان به تولید آثار تاثیر گذار فکر می کند .

جاوید یکی از اعضای قدیمی سینمایی آزاد است که همچنان فعال بوده و به ساخت فیلم می اندیشد.

وی چندین کار حرفه ای و پر ارزشی را تولید کرده و جوایز ارزشمندی از جشنواره‌های مختلف گرفته است.

گفتنی است، فیلم مستند ” میلاد عاشورا ” از جمله آثار اوست که مورد تقدیر داوران پنجمین جشنواره فیلم سازان جوان منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار گرفته است.

درج شده در تاریخ: ۱۱ فرو ۱۳۹۶

پاسخ دهید